تبلیغات
   

شخصیت كلی متولدین سال ببر
 دلیر و بی پروا
ببر یك عصیانگر و شورشی ناراضی است، او با شتاب زدگی خاص خودش، همیشه علیه قدرت های برتر طغیان می كند و سركشی و نارضایتی با خونش در آمیخته است. ببر دوست دارد سردمدار باشد؛ ولی متاسفانه شایستگی و برازندگی رهبری را ندارد. او همیشه اولین كسی است كه شعار حركت كردن می دهد. اما در كسب و كار، عشق و جنگ، احتیاط حكم می كند كه دیگران كوركورانه از او پیروی نكنند و حتی گاهی او را از حركت باز دارند.

راه افتادن به دنبال ببر، می تواند شروع فاجعه ای بزرگ باشد. او همیشه در پی ماجراجویی است و گاه خواسته هایی غیر منطقی و دور از احتیاط و بدون مسؤولیت دارد؛ اما ایستادگی در برابر ببر نیز بسیار مشكل است؛ زیرا شخصیت گیرایی دارد و ظاهر نافذ و پرهیبتش نمود ویژه ای به او می بخشد. مردم خواه نا خواه به او احترام می گذارند و حتی دشمنان او نیز از این قاعده بر مستثنی نیستند. ببر دوست دارد همه از او اطاعت كنند؛ اما از این كه خود فرمانبردار كسی باشد، بیزار است و هیچ كس را شایسته آن نمی داند كه به او دستور بدهد. ببر اگر بتواند پیش از دست زدن به هر كاری اندكی بیندیشد و به نصایح اطرافیان گوش فرا دهد، قطعاً به موفقیت های چشم گیری خواهد رسید.

ببر بنا بر روحیه جنگ جویی خود، با خشونت و بی باكی، به هر قیمت، بر سر اعتقاداتش پا فشاری می كند، او سر سخت، لجوج و همواره ستیزه جوست.

هر چند ببر گاهی خودخواه است؛ اما می تواند دست و دلباز، با سخاوت و حتی ایثار گر هم باشد. همیشه به یاد داشته باشید كه ببرها باریك بین و تیز هستند و به كسی اعتماد نمی كنند.

ببر همیشه جویای رهبری، با وضع موجود در ستیز و با قدرت حاكم در كشمكش است و از تمام افرادی كه به دنبال زندگی آرام و بی دردسر هستند، نفرت دارد.

جای تعجب اینجاست كه هنگام اخذ تصمیم های مهم دچار شك و تردید می شود و چندان این دست و آن دست می كند كه دیگر كار از كار گذشته باشد. رفتار او به عنوان یك فرمانده نظامی یا سرپرست واحد صنعتی، در خور تحسین است.

چه بسا ببر مجرمی مخوف از كار درآید؛ زیرا به كارهای خطرناك و پر هیجان علاقه مند است. خانم ببرها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. آنها اغلب در راه اصلاح طلبی و سنّت شكنی پیش قدم می شوند و برای آنچه درست می پندارند،‌ مبارزه می كنند.

ببر حرص چندانی به مال و ثروت ندارد؛ اما ممكن است پول زیادی به دست بیاورد. او بیش از دیگران اهل عمل است،‌ و بخت نیز با او یار است؛ زیرا مادر روزگار چنین فرزندانی كمتر بزاید ( ملكه الیزابت دوم در سال 1926 « سال ببر » به دنیا آمد و هیچ كس فكرش را هم نمی كرد كه او روزی به سلطنت برسد. )

در حقیقت او جنگجویی تیزبین، زودرنج و درون نگر است. ببر هر گاه درگیر مسائل بزرگ عشقی شود، آن قدر پر شور و حرارت می شود كه به ندرت ممكن است شادی های عشق را لمس و درك كند. خانم ببرها نیز ممكن است تجربه ها و ماجراهای عشقی فراوانی داشته باشند كه اغلب پایان خوشی ندارد.

ببر می تواند با اسب درستكار زندگی آرام و خوشی داشته باشد. زندگی مشترك ببر و اژدها - كه آمیزه ای از قدرت و آینده نگری است - بسیار پر شور و جالب خواهد بود. سگ نیز در فراز و نشیب زندگی در كنار ببر باقی می ماند و او را در رسیدن به آرمان هایش یاوری می كند.

ببر باید از مار حسابگر و دور اندیش و نیز از میمون آزار دهنده و موذی دوری كند. میمون ماهرانه ببر را در عرصه عشق و كار بازیچه دست خود قرار می دهد و ممكن است باعث آزار او شود.

گاو هم نمی تواند با ببر به سر برد؛ زیرا قوی تر از ببر است و به او می تازد تا نابودش كند. اگر گاو و ببر زیر یك سقف زندگی كنند؛ بهتر است ببر پیش از نابود شدن خانه را ترك كند.

گربه نیز هرگز نمی تواند با ببر در یك خانه به سر برد. افسانه ای چینی می گوید كه روزی گربه برای اذیت كردن ببر از بلندترین شاخه های درختی بالا می رود و ببر به خاطر وزن سنگین خود از عهده صعود بر نمی آید و گربه به هدف خود می رسد . با این حال، گربه و ببر یك دیگر را خیلی خوب درك می كنند زیرا در واقع هر دو از تیره گربه سانان هستند.

دوران كودكی ببر آرام و بی دردسر خواهد گذشت اما دوره دوم زندگی او با خطرات و هیجان همراه خواهد بود. در این دوره از زندگی، ببر با مشكلات مالی، خانوادگی، عاطفی و ازدواج دست به گریبان است. هر چند هیچ یك از این مشكلات او را از پا در نخواهد آورد اما اگر با مهارت آنها را از سر راه بر ندارد چه بسا كه پیامد آن در دوره سوم زندگی برایش مشكل ساز شود. اگر ببر از عهده حل مشكلات بر آید و به پیری برسد،‌روزگار كهنسالی را با آرامش و آسایش سپری خواهد كرد.

این كه ببر در روز یا شب متولد شده باشد، در چند و چون سرنوشتش تاثیر بسزایی دارد. ببرهای شب، به خصوص آنهایی كه نیمه شب به دنیا آمده باشند تا اندازه ای از گرفتاری های زندگی مصون خواهند بود و نسبت به ببرهایی كه در روز، به ویژه نیمه روز متولد شده اند، زندگی بی دغدغه تری خواهند داشت. به هر حال، زندگی ببر پر از ماجرا و خطر است و تفاوت در ساعت زاده شدن زندگی راحت و آسانی برای او به ارمغان نخواهد آورد؛ اما ببر از آن بیدها نیست كه با این بادها بلرزد و اساساً راه دیگری ندارد. او خواهان تحولات گوناگون، هیجان، شور و حرارت است و زندگیش نیز به همین صورت خواهد بود. ماجراجویی بارها او را به خطر كردن در زندگی خواهد كشاند. چه بسا كه با مرگی ناگهانی و دلخراش از دنیا برود.

با همه آنچه گفته شد، ببر در فرهنگ مردمان مشرق زمین، نماد خوش اقبالی و كامیابی است و هیچ كس به اندازه او بهره از كام دل بر نمی گیرد.

ببر برای آسیایی ها شگون دارد و تداعی كننده قدرت برتر و نماد آسودگی و امنیت در زندگی انسان هاست. وجود یك ببر در خانه، احتمال بروز دزدی، آتش سوزی و آزار ارواح خبیث را به حداقل می رساند.

اگر دو ببر سر همسری داشته باشند، سرانجام یكی از آنها مجبور شود خانه را ترك كند

 

افراد مشهور متولد سال ببر در میان متولدان این سال، به شخصیت هایی استثنایی بر می خوریم. مشهورترین زنان متولد این سال لولا مونتز، ایزادورا دونكن، امیلی برونته و مریلین مونرو هستند كه هر چهار نفر در جوانی و به مرگی مرموز و دردناك از دنیا رفته اند.

از مردان متولد سال ببر، می توان به روبسپیر، بایار و سن فرانسوا اشاره كرد.

در میان متولدین این سال - به جز آنهایی كه زندگی شان كوتاه بوده است - به جنگجویانی بزرگی همچون مولوتوف، هوشی مینه، لویی كارل ماركس، آیزنهاور، بولیوار و ژنرال دوگل و نیز اندك هنرمندانی مانند بتهوون - كه سر شار از شور و حرارت بوده - بر می خوریم.

ماركوپولو، تیبریوس سزار،‌ چارلز لیندبرگ، سن دومینیك و آلك گینس نیز در سال ببر زاده شده اند.

مشاغل مناسب متولد سال ببر سركارگر، فرمانده چتربازان، سردسته تبهكاران، وزیر، رئیس جمهور، گاوباز، راننده مسابقات اتومبیل رانی، بدل كار سینما، رئیس هیات اكتشاف، رهبر نظامی، مرد سیاست، سردسته مزدوران ... و هر شغل دیگری كه عنوان ریاست و رهبری داشته باشد، حتی رئیس قبیله سرخ پوستان

متولدین ماههای سال ببر

ببر دو موتوره! او می تواند دیوار صوتی را بشكند؛ مراقب او باشید

   

فروردین

ببر متعادل! هر چند در مسایل احساسی تا حدودی زیاده روی می كند.

اردیبهشت

ببر وحشی! كارهایش احمقانه است و از كارهای خود خشمگین می شود

خرداد

ببر نازك نارنجی! در واقع او یك گربه ملوس بزرگ است.

تیر

راضی به ببر بودن نیست و خود را شیر می داند

مرداد

ببر منطقی و اهل عمل! او هر چه را كه بخواهد به دست می آورد

شهریور

ببر اهلی! او برای همكاری ساخته شده است

مهر

ببری با شخصیت مبهم! باور كردنش مشكل است اما در هر كاری! موفق خواهد شد!

آبان

یك ببر واقعی! او می تواند بیش از اندازه پیش برود

آذر

ببر متفكر! او از بروز سوانح و ناكامی ها برای خود جلوگیری خواهد كرد

دی

ببر تیز هوش! او راه بر قراری تعادل بین فكر و عمل را خواهد یافت

بهمن

ببر دیوانه و عصبانی! او به دنبال تفریح و بازیگوشی می رود اما خطرناك هم هست، به خصوص برای خودش

اسفندرابطه عاطفی ( زن ) متولدین سال ببر

آینده ای ندارد. خانم ببر مدام خواب زندگی شیرین را می بیند و موش بیچاره برای جلب رضایت او، خود را به هر دری می زند.

موش

غیر ممكن است. آنها نمی توانند با هم زندگی كنند، چون گاو ببر را از بین خواهد برد. در مجموع خانم ببر آرامش نخواهد داشت.

گاو

حتی اگر بتوانند با هم سازش كنند - كه احتمالش زیاد است - زندگی این دو زیر یك سقف توصیه نمی شود.

ببر

مشكل است. خانم ببر درونگرا و آقای گربه لوده و زود جوش است.

گربه

بله، حتی اگر مشكلاتی وجود داشته باشد. اژدها می داند كه چگونه ببر را متقاعد كند و ببر به نصایح او - حتی اگر درست نباشد - گوش می كند.

اژدها

دید این دو نسبت به همه چیز كاملا متفاوت است. مشكل می توان پی برد كه چه در سر دارند.

مار

چرا كه نه؟ اگر خانم ببر خواهان پیشرفت باشد، اسب از زندگی آرام و تفاهم آمیز، لذت خواهد برد

اسب

وای ... بی شك ببر عاقبت بز را خواهد بلعید

بز

بی دردسر نیست. ممكن است میمون، خانم ببر را منحرف كند!

میمون

نه، خانم ببر تحمل نادانی و حماقت خروس را ندارد و به همین دلیل، مغرضانه رفتار می كند.

خروس

بله، اگر چه این رابطه كمی احمقانه و عجیب به نظر می رسد؛ اما واقعیت این است كه هر دوی آنها تا حدودی در تخیلات خود زندگی می كنند.

سگ

چرا كه نه؟ البته تا وقتی كه خانم ببر، ناخواسته و ندانسته، از جنبه های مثبت وجود خوك سو ء استفاده نكند.

خوكرابطه دوستی متولدین سال ببر با سالهای

حرفش را هم نزنید! ببر ایده آلیست و موش گرایشاتی كاملاً مادی دارد

موش

خدا نكند! بهتر است چشمشان به یك دیگر نیفتد؛ چون هر دو دچار سوء هاضمه می شوند!

گاو

شاید بتوانند به هم در مسابقات اتومبیل رانی شركت كنند، دور دنیا سفر كنند و انقلاب جدیدی را شروع كنند، اما هرگز نمی توانند با هم در یك خانه زندگی كنند!

ببر

آنها یك دیگر را خوب می فهمند، اما گربه ببر را جدی نمی گیرد و باعث رنجش او می شود

گربه

بله، آنان یك دیگر را می ستایند و در مجموع، به درد هم می خورند

اژدها

نه، این رابطه شبیه گفت و گوی كر و لال ها خواهد بود.

مار

آنها تمام شب به بحث و جدل می پردازند؛ اما به واقع، شیفته یكدیگرند

اسب

قضاوت در رابطه این دو مشكل است. هر چه از ذهن بز می گذرد، ببر آنها را به مرحله عمل در می آورد.

بز

جذابیت و فریبندگی میمون ببر را به خود جلب می كند؛ هر چند به نفع هر دوی آنهاست كه این دوستی عمیق نشود.

میمون

هیچ گاه سعی نمی كنند با یك دیگر آشنا شوند چرا كه فكر خوشایندی نیست

خروس

دوستی محكم تر از این غیر ممكن است.

سگ

بله، به خوبی با هم سازش می كنند؛ اما خوك باید محتاط باشد.

خوك

 

رابطه شغلی متولدین سال ببر با سالهای

موش اگر چه منفعت طلب است؛ ولی خوشبختانه راستگو و باوفاست؛‌در غیر این صورت، ببر میدان را خالی می كرد!

موش

شراكتی مصیبت بار است و گاو سعی خواهد كرد تا ببر را كنار بگذارد

گاو

توصیه نمی شود؛ اگر این دو در كنار هم باشند؛ موقعیت شان به خطر خواهد افتاد؛ پس بهتر است از هم دوری كنند

ببر

امكان پذیر است. گربه می تواند برای ببر مفید واقع شود. این دو كامل كننده یكدیگرند؛ چرا كه ببر جسور و بی باك و گربه محتاط است

گربه

شراكتی با ارزش بین دو موجود جاه طلب است. اژدها به جای هر دو خواهد درخشید

اژدها

بله، این دو هرگز به توافق نخواهند رسید

مار

بله، ارتباط میان این دو بسیار بغرنج و مخاطره آمیز اما مفید است.

اسب

ببر هنگام قضاوت درباره بز كاملا منصف و شكیباست؛ اما بز هنگامی كه رو در روی ببر قرار می گیرد خویشتن داری خود را از دست داده، خشمگین می شود

بز

ببر باید مراقب حیله گری های میمون باشد و میمون نیز باید از قدرت ببر پرهیز كند

میمون

هرگز و هرگز امكان پذیر نیست! خروس كجا، ببر كجا! خروس خیلی زود ببر را خسته خواهد كرد.

خروس

این دو می توانند هر كاری را با هم انجام دهند؛ به جز همكاری شغلی

سگ

سخاوت ببر بسیار زیاد است و توجه ندارد كه برای خوك خطری بزرگ و همیشگی به شمار می آید.

خوكارتباط میان پدر و مادرمتولد سال ببر و فرزندان متولد سال

ببر نمی تواند نسبت به كارهای موش بی تفاوت باشد.

موش

بهتر است ببر فكر چاره كند با از دست گاو - كه درصدد نابودی اوست - خلاص شود؛ در غیر این صورت ببر صدمه خواهد دید

گاو

دو ببر نمی توانند با هم زیر یك سقف زندگی كنند. بهتر است پدر یا مادر ببر در سال ببر از بارداری جلوگیری كنند

ببر

بچه گربه به ظاهر مطیع؛ ولی در واقع شیطان و شرور است

گربه

ارتباط خوبی است و باعث آشكار شدن مثبت ترین جنبه های وجود بچه می شود

اژدها

مار می كوشد تا با ببر به تفاهم كامل برسد؛ اما موفق نمی شود. بین مار و ببر سو ء تفاهم كامل وجود دارد.

مار

بین این دو موجود قوی درگیری هایی ایجاد می شود؛ ولی عشق فراوان و احترام متقابل نیز وجود دارد.

اسب

بز - كه اغلب تنبیه می شود - نمی تواند در چنین محیط خشك و منضبطی رشد و استعداد هایش را شكوفا كند

بز

میمون اغلب ببر را مسخره می كند؛ اما باید مراقب باشد كه بیش از حد شوخی نكند!

میمون

جوجه كوچك از عهده ببر بر نمی آید؛ اما ببر دمار از روزگار خروس جوان در می آورد

خروس

ارتباطی بی نظیر و آرامش بخش است. این هماهنگی و تفاهم كامل تا هنگام بروز وقایع ناگوار، ناكامی ها، و حتی تا لحظه مرگ پایدار خواهد ماند.

سگ

حتی اگر ببر لجوج و خود رای باشد، خوك با سخاوت و بزرگواری، او را خواهد بخشید

خوك